BJ Service

wydawnictwo, księgarnia, tłumaczenia.

0

Your Cart

Autorzy

Patrick Addai

Urodzony w Ghanie autor książek dla dzieci, studiował politologię oraz zarządzanie w kulturze na FH Steyr w Austrii. Współpracował jako aktor z Teatrem Dziecięcym w Linz. Obecnie odwiedza liczne szkoły i przedszkola, opowiadając dzieciom o życiu w Afryce. Jest laureatem licznych nagród literackich, w tym otrzymanej w 2006 roku nagrody Adler Award dla najlepszego pisarza Europy pochodzącego z Afryki. W marcu 2019 roku gościł w Polsce, wzbudzając entuzjazm wśród dzieci podczas żywiołowych spotkań autorskich we Wrocławiu, Krakowie, Skale, Bochni, Tarnowie i Limanowej. Autor opublikowanych w języku polskim książek Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia, Kalebasa pełna mądrości. Opowieści i przysłowia afrykańskie oraz Babcia przejmuje telewizję.

 

 

Anna Dobrowolska

Anna Dobrowolska jest filologiem polskim i terapeutą pedagogicznym. Z zamiłowania pracuje z dziećmi i młodzieżą. Ciekawią ją dalekie kraje, odmienne kultury i zapomniane miejsca, przyroda i cuda natury. Uważa, że prawdziwy świat poznaje się poprzez wędrówki dalekie i bliskie, te prawdziwe i te symboliczne. Trudno jej byłoby sobie wyobrazić też życie bez spotkań z drugim człowiekiem. To wszystko jest inspiracją dla jej pisarstwa. Nakładem wydawnictwa BJ Service ukazała się jej książka Tashi i cień śnieżnej pantery, będąca zbiorem fascynujących opowiadań o przygodach dzieci z różnych zakątków świata – Nepalu, Egiptu, Filipin i Indonezji.

 

 

Anna Dzikowska

Urodzona w 1979 roku w Gorzowie Wielkopolskim, od dziecka zakochana w Andersenie. Kompozytorka, autorka tekstów, debiutowała na łamach „Ziemi Gorzowskiej”. Wzięła udział w akcji Bilet do stacji Życie, a efektem jej wsparcia była pomoc misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej,  udzielona niewidomemu chłopcu z Demokratycznej Republiki Konga. Wydarzenie to stało się dla niej inspiracją do napisania opowiadania Pacifique.

 

 

Roman Rynkowski

Autor książki Bajka o królu Tomaszu, urodzony w 1973 roku, prozaik, poeta, doktor nauk humanistycznych o specjalności literaturoznawstwo. Debiutował w 2009 r. opowiadaniem Książę w ogólnopolskim kwartalniku „Kultura Miasta”. Publikował w „Akancie”, „Kozimrynku”, „Fice” oraz „Próbach”. W 1998 r. brał udział w finale XV Ogólnopolskiego Turnieju Łgarzy Bogatynia ’98, w roku 2012 otrzymał II nagrodę w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Prozatorskich „Wrzenie”, zorganizowanego przez Koło Naukowe Polonistów Uniwersytetu w Białymstoku. Interesuje się twórczością Juliusza Słowackiego oraz bardzo szeroko pojętą literaturą, historią, kulturą dalekowschodnią oraz wszystkim, co ciekawe i inspirujące.

 


Anna Sakowicz

Absolwentka filologii polskiej, edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przez 17 lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego i etyki, była doradcą metodycznym oraz redaktorem naczelnym regionalnego pisma pedagogicznego. Debiutowała, pisząc do szczecińskiego „Punktu Widzenia”. Od 2013 r. prowadzi blog Kura Pazurem (kuradomowa.blogujaca.pl). Autorka zabawnej i pouczającej książki Leniusiołki.

 

 

Dorota Tomaszewska

Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Z zawodu jest dydaktykiem etyki i filozofii oraz pedagogiem. Praca z dziećmi i młodzieżą, warsztaty dydaktyczne, a także prywatne doświadczenia jako mamy dwójki dzieci, zainspirowały ją do stworzenia projektu świadomego czytania „Myśląca książeczka”, którego pierwszą część stanowi Kot Platon i zagadka Dzielności. Zgodnie z projektem, historie przedstawione w „Myślącej książeczce” zależą nie tyle od słów i schematu stworzonego przez autora, co od wyobraźni i aktualnych potrzeb emocjonalnych małego czytelnika. Książka jest zaledwie początkiem zabawy w odkrywanie siebie, swoich potrzeb i ukrytych talentów. 

Zapraszamy do odwiedzenia autorskiej strony Doroty Tomaszewskiej www.kotplaton.pl

 

 

Marek Wnukowski

Autor zbioru Jeż u fryzjera urodził się w Żaganiu, obecnie mieszka w Zielonej Górze. Swoją twórczą przygodę zaczynał od komponowania piosenek i pisania do nich tekstów dla zespołu muzycznego, którego był gitarzystą. Następnie zaczął pisać utwory dla dzieci. Przez kilka lat redagował stronę dziecięcą w miesięczniku „Życie nad Odrą”. W 2005 roku ukazała się jego pierwsza książka pt. Markowe bajki.

 

 

Anna Xiulan Zeeck

Anna Xiuan Zeeck urodziła się w 1956 roku w Chińskiej Republice Ludowej. We wczesnej młodości była świadkiem rewolucji kulturalnej. Pod koniec swego okresu szkolnego mieszkała przez dwa lata na wsi. Ukończyła studium pedagogiczne i pracowała jako nauczycielka. Pod koniec rewolucji kulturalnej, w 1977 roku, zdała państwowy egzamin wstępny na studia uniwersyteckie. Należała do pierwszego rocznika, który po dziesięcioletniej przerwie w działalności uniwersytetu mógł podjąć regularne studia. Ukończyła studia licencjackie w dziedzinie literaturoznawstwa i rozpoczęła pracę w instytucji państwowej. Od 1987 roku kontynuowała naukę na studiach magisterskich i doktoranckich w Niemczech. Po ich ukończeniu pracowała jako dziennikarka. Obecnie jest pisarką i wydawcą. Mieszka z rodziną w Oldenburgu. Autorka książek dla dzieci Nicki i mały chiński smok oraz Wilczek Tali i Żółta Rzeka, w których wątki przygodowe wplecione zostały w kulturowy i geograficzny krajobraz Chin.